Proč spát na hedvábném povlaku NOX?

Hedvábný povlak na polštář NOX

 

Proč spát na hedvábí? Poznej jeho benefity pro tvé vlasy i pleť

Spousta trendů přijde, na moment zaplaví sociální sítě a za pár týdnů o nich nevíme. To ale není případ hedvábných polštářů a dalších doplňků z tohoto materiálu. Proč z nich budou tvoje vlasy i pleť skákat nadšením a jak díky nim ušetříš za kosmetické produkty?  

Terapie hedvábím

Většina z nás uléhá celý život do bavlny. A to, že se ráno budíme trochu pomačkaní a rozcuchaní, považujeme za normální. Jenže právě to jsou známky toho, že bavlna naší pleti a vlasům neprospívá. Když se totiž podíváme na její vlákna zblízka, zjistíme, že jsou zkroucená, poměrně tuhá a drsná. Při kontaktu s kůží nebo vlasy tak dochází k tření a poškození. Vlákna hedvábí jsou oproti tomu hladká a neuvěřitelně měkká (sousloví hedvábně jemný se nevžilo pro nic za nic), bez jakýchkoliv náznaků nerovností. Navíc je hedvábí hypoalergenní a odolává tak roztočům i plísním. To ale není všechno.  

Hedvábím proti vráskám 

Věděla jsi, že spánek je hned po UV záření druhou nejčastější příčinou vzniku vrásek? Pokud tedy nepatříš k těm, kdo spí vzorně na zádech. My ostatní obličej boříme do polštáře, kůže se celou noc krčí a otírá o hrubá bavlněná vlákna. Hedvábné povlaky na polštář jsou tak ideálním řešením. I studie potvrdily jednoduchou rovnici, že méně tření znamená méně vrásek. 

 

Tip: Na cestách nebo kdykoliv, když se budeš chtít opravdu prospat do krásy, vsaď na hedvábné masky na spaní. Zařídí nejen relax, ale také menší otoky očí a zmírní tmavé kruhy. 

 

Podstatnou roli v anti-aging efektu hedvábí hraje i jeho další vlastnost. Bavlna dokáže perfektně absorbovat vlhkost, což ocení ti, co se hodně potí. Jenže spolu s potem nasaje i spoustu pečujících produktů, které sis na pleť nanesla během večerní kosmetické rutiny. Sérum, oční, pleťový i tělový krém tak z velké části přijdou nazmar a ráno je tvoje pokožka opět vysušená. Což zase vede k vráskám. Hedvábné vlákno hydrataci oproti tomu pomáhá udržet. Navíc funguje jako přirozený regulátor teploty. V létě přebytečnou vlhkost odvádí (nikoliv zachycuje), v zimě je dobrým izolantem.    

Konec lámání a třepení vlasů

Není těžké si domyslet, že drsnost bavlny neškodí jen pleti, ale i vlasům. Ranní rozcuch je toho důkazem, stejně jako roztřepené konečky. To poněkud ničí sen o dlouhých a zdravých loknách. I v případě vlasů navíc platí bod o hydrataci. Hedvábný polštář bude (nejen) suchým vlasům svědčit daleko více. Jen u něj ale šetrný přístup končit nemusí. Vlasy totiž může poškodit i obyčejná gumička, obzvlášť ta s kovovým spojem, která vlasy tahá a může narušit jejich strukturu. Vyzkoušej místo ní stylové gumičky do vlasů z hedvábí. 

Jak hedvábné doplňky vybrat?

Není hedvábí jako hedvábí a řada hlavních benefitů pro vlasy i pleť se váže k hedvábí morušovému. Vlákna z něj jsou ta nejkvalitnější a vynikají vyšší pevností a hebkostí než jiné varianty. Při výběru hedvábného povlaku nebo třeba scrunchies do vlasů tak vždy hledej právě to (zjisti, jak morušové hedvábí poznat). 

 

Ukazatelem kvality je dále třída hedvábí. Označuje se písmeny A, B a C, přičemž A je třídou nejvyšší. Dále se přidává dělení podle čísel, tedy 1A až 6A. NOX šije své hedvábné produkty z nejkvalitnějšího hedvábí na trhu třídy 6A, takže si můžeš být jistá, že svým vlasům i pleti dopřeješ to nejlepší.